خانه » فيلم » تاینی موویز
تاینی موویز

تاینی موویز

تاینی موویز، تاینی، tinymovies،tinymoviez

تاینی موویز

 در سایت تاینی موویز میخواهیم در این پست  اول به تعریف کوتاهی از فیلم و ژانرهای فیلم و سپس بعد ازآن صحبتی در مورد کیفیت های فیلم و اصولا هر چیزی که مربوط به یک نفر که میخواد فیلم ببیند و بهینه ترین راه واسه دانلود فیلم که به نظرش میاد نزدیک ترین فیلم به سلیقه اون هست رو داشته باشیم.

و اگر سوالی هم در هر موردی داشتین  میتونین توی کامنت های سایت تاینی موویز مطرح کنین و بلافاصله در اولین فرصت جواب میدیم .

اصولا فیلم به چه معناست ؟

اصطلاحا فیلم یا همان پرده بینی که شامل عکس های متحرک و همچنین تصاویر میباشد.

موضوعات (ژانرهای) فیم از زبان سایت تاینی موویز:

اصولا برای هر فیلم یک و یا چندین ژانر یا همان موضوع اختصاص میدهند .

گونه یا همان ژانر که به زبان فرانوسی است (genre)  بر اساس معیارهایی که منتقدین فیلم ها و اصولا اهل فن و هنر در زمینه فیلم و دانلود فیلم به ان ها انتساب میدهند گفته میشود.

در واقع ژانر های اصلی تنها عبارتنداز مستند، انیمیشن ، داستانی و ترکیبی می باشد اما زیربخش های متفاوتی دارد که سعی در معرفی ان ها و توضیحاتی مختصر در مورد هر یک+تصاویری جهت فهم بهتر آن ها می پردازیم.

شایان ذکر است برخی از اهل هنر اصولا ژانر را قبول نداشته و تنها ان را ساخته منتقدین فیلم میدانند.درواقع آن ها معتقد اند که اکثریت فیلم ها مخلوطی از ژانر عاشقانه با سایر ژانر ها می باشد .

تاینی موویز

۳ روش جهت شناسایی ژانر فیلم را از زبان سایت تاینی موویز بررس میکنیم :

۱ – روش تجربی : میتوانیم فیلم را با فیلم های دیگری که موضوع آن ها مشخص شده است را مقایسه و تشخیص دهیم که چه ژانری است

۲- روش  ایده الیستی : تصمیم گیری بر اساس قرارداد ها و استانداردهایی مه از قبل تعریف کرده ایم .

۳- روش قرار داد اجتماعی : تعیین ژانر فیلم بر اساس قوانین موجود در جامعه

در کل به دسته های زیر میتوان اشاره کرد که ما در سایت تاینی موویز از آن ها استفاده میکنیم:

Adventure (ماجراجویانه) :

همانگونه که از اسم ان مشخص است قهرمان داستان و یا ستاره ان به ماجراجویی میپردازد در واقع هدفی دارد و یا در سفری قرار میگیرد .میتوان به فیلم ارباب حلقه ها نیز اشاره داشت که فرودو به دنبال هدف خود در سه قسمت نشان میداد که نابودی حلقه مجبور به طی مسیری در کوه ها تا نابودی حلقه میکند و ..

Action(اکشن یا حادثه ای) :

همانگونه که از نام ان پیداست فیلم اکشن اکثرا در قالب جنگ و هرج و مرج و خشونت و به همریختگی و …. میپردازد. این ژانر فیلم که از محبوبیت بالایی برخوردار است درمیان اکثر قشر جامعه بالاخص جوانان .

Drama(درام) :

اصولا موضوعات غمگین و حزن انگیز و غم اندوه رو شامل میشود و که این نوع فیلم ها نیز بسیار در عرصه وب پیدا میشود و ما نیز در همین سایت تاینی موویز از ژانر درام نیز تعداد زیادی فیلم جهت دانلود قرار داده شده است .

comedy(طنز یا کمدی) :

از نام ان مشخص است به موضوعات شاد و مفرح میپردازد و دیگر نیاز به توضیحات بیشتری در این زمینه نیست .

Fantasy  (فانتزی) :

معمولا در این نوغ ژانر موضع داستان حول جادو و حمبل و سرزمین رویاها و افسانه  و جن و پری و …. میپردازد .

History(تاریخی) :

در این نوع ژانر داستان ان حول محور دوران تاریخی و قدیمی و باستانی است و اغلب در ان نکاتی اموزنده را در برمیگیرد .

Mystery (معمایی) : همانگونه که از نام ان پیداست اتفاقات عجیب و غریبی رخ میدهد و ستاره داستان در پی فهمیدن علت آن میرود و ….

Romance(عاشقانه) : در این نوع فیلم همانگونه که از نام آن مشخص است فیلم های عاشقانه که روابط بین مرد و زن را به تصویر میکشد را نشان میدهد ، شایان ذکر است در این نوع ژانر روابط جنس های موافق یعنی مرد با مرد و یا زن با زن نمیگنجد .

Science fiction ( علمی – تخیلی ) :

در این نوع فیلم نیز در مورد معمولا در مورد مسائل علمی که در سال های اینده به ان ها خواهیم رسید را به تصویر میکشند  ازجمله ارتباط با سایارت دیگر و ….

Sport (ورزشی یا همان اسپورت) :

به ورزش و مسائل پیرامون آن میپردازد .

Supernatural   (خارق العاده ) :

این نوع ژانر افراد خارق العاده با قدرت های ماورائی را به نمایش د ر می اورد این نوع ژانر نیز طرفداران زیادی را دارد همانند فیلم های سوپر من و چهار شگفت انگیز و ….

Tragedy (تراژدی) :

در این نوع فیلم ها شکست ها و بدبختی ها را به نمایش  در می اورد و به نوعی یکی از ناامیدانه ترین نوع فیلم هاست

Animation (انیمه یا انیمیشن و یا پویا نمایی) :

دستان هایی را در قالب انیمینش های ۳بعدی و دو بعدی و …. بوسیه نرم افزاری های مخصوص خود طراحی و از جذابیت خاصی برخوددار بود و طرفداران زیادی نیز به خود اختصاص داده است و

Biography ( زندگی نامه ):

این نوع ژانر زندگی افراد را به نمایش در می اورد در اکثر موارد زندگی افراد مشهور را نیز به این شیوه برای درس عبرت و پند گیزی نشان ساخته میشود.

Documentary (مستند):

در این نو ع فیلم واقعیت ها را در قالب فیلم به عنوان مستند به نمایش در می اورد.

Family ( فامیلی و یا خانوادگی) :

در این نوع فیلم مسائل و مشکلات و یا خوبی هایی حول یک خانواده را به نمایش در میاورد

Crime(کرایم یا جنایی ):

همانچونه که از نام ان پیداست در این نوع فیلم به جنایت هاو جنایت های سریالی و فیلم های مملو از خشونت می پردازد .

Musical(موزیکال ):

در این نوع از ژانر فیلم عناصر فیلم و بازیگران به خواندن اواز و موزیک و ترانه می پردازند.

War (جنگی):

در این نوع فیلم در مورد جنگ ها میپردازد. د رمورد جنگ های زمینی و هوایی و نیروی دریایی و … تن به تن و هوشمند و …..

Western( وسترن):

این نوع فیلم داستان هایی حول نیمه دوم قرن ۱۹ میلادی را به نمایش در می اورد که بیشتر در امریکا و قدیمی است و حول شهر های تگزاس و شهر های گانگستری.

حدود ۱۰ ژانر دیگر وجود دارد که در اپدیت بعدی این پست به ان اضاع خواهد شد .

حال میخواهیم از نظر کیفیت نیز فیلم ها را دسته بندی کنیم تا با انواع آن ها بهتر آشنا شوید .

 

 

کیفیت فیلم ها از زبان سایت تاینی موویز:

CAM:

اصولا اولین نسخه از فیلم cam  میباشد  که این کلمه مخفف  camera  به معنی دوربین است درواقع افراد با دوربین دیجیتال خود در سینما اقدام به فیلمبرداری نموده و سپس ان را کراپ crop کرده و به نمایش می گذارند .

رای فیلم های طنز و کمدی اصلا پیشنهاد نمیشود که این نوع کیفیت دیده شود زیرا بجای شنیدن صدای دیالوگ فیلم باید صدای قه قه های مردم را بنشوید همچنین در این نوع کیفیت بعضا در فیلم سرهای تماشاگران و یا سایه های ان ها را در هنگام راه رفتن و یا حتی خود ان ها را در جلوی دوربین مخصوصا ابتدای فیلم که تماشاگران در سینما میخواهند بر روی صندلی خود بنشینند کاملا قابل مشاهده است . بنابراین در کل این نوع کیفیت پیشنهاد نیمشود .

TELESYNC – TS:

این نوع کیفیت در واقع همان کیفیت cam  میباشد اما با تغییرات بسیار کوچکی پس حتما با دیدن TS در کیفیت فیلم دقت داشته باشیم که نمونه ای از ان را ببینیم و سپس اقدام به دانلود کنیم و حال تغییر این نوع با cam  تنها در این است که صدای ان بهبود یافته زیرا بوسیله هدفون هایی که کنار صندلی ها واسه افرادی که قدرت شنوایی پایین تری دارند تعبیه شده استفاده می شود

و همچنین از ۳ پایه برای دوربین استفاده میشود که لرزش کمتری  داشته باشد و یا در مواردی این فیلم روبا دوربینی با کیفیت بهتر از همان اتاق اپارچی میگیرند. در کل این نوع فیلم کیفیت بیشتری دارد اما همچنان قابل قوبل نیست .

TELECINE – TC :

در این نوع با استفاده از دستگاه  تله سینس اقدام به ضبط فیمل میکنند  بنابرین کیفیتصدا و تصویر ان باید خوب باشد اما همان کیفیت هم بستگی به شخصی دارد که با دستگاه تله سینس

کار میکند،همچنین از این نوع فیم بسیار محدود وکم در نت مشاهده میشود به دلیل گرانی این دستگاه . شایان ذکر است اندازه ها در این نوع نیز دقیق و بدون نقص است پس نیازی به کشیدن صفحه و یا کراپ کردن و ….. ندارد .

SCREENER – SCR :

این کفیت فیمل در واقع قبل از اکران عمومی فیلم در رسانه های اجتماعی یک نسخه از ان را جهت ویدو کلوپ ها جهت نمایش و نقد و بررسی و … قرار میدهند که در اکثر زمان ها نیز داری واترمارک است که پیغام کپی ریت نیز در آن قرار دارد در چند ثانیه اول فیلم

و در بعضی موارد در تمامی موارد نیز این پیغام در تمامی مودت زمان نمایش فیلم نشان داده میشود .( در واقع قبل از اکران عمومی نسخه ای از ان را بر روی نوار وی اچ اس میزنند)

.

.

.

Web-DL :

در این نسخه از فیلم نشان دهنده این است مه هیچ گونه انکودی دران وجود ندارد و دست کاری نشده است و بدون هیچ دخل و تصرفی فیلم با کیفیت خوب و صدای خوب در اختار ما قرار دارد به صورا معمول بع از کیفیت Blu-ray و BDRip این کیفیت و نوع بهترین محسوب میشود.

۳d:

این عبارت در واقع نشان دهنده نوع خاصی نمیاشد تنها نشان میده  که این نوع فیلم نسخه ۳d ان فیلم است و در تلویزیرن های ۳d نیز میتوان تماشا کرد و البته روی کیفیت های خاصی تنها این نوشته میشود و ان هم کیفیت های خوب و جدید است .

BDRip یا Blu-ray Disk Rip :

بلو ری بهترین کیفیت از یک فیلم و نهایی ترین نسخه ان است  که جهتن تماشا در سینمای خانگی از ان استفاده میشود.

نسخه BDRip  نسخه ی انکود شده است که از نسخه اصلص بلوری انکود میشود. این نسخه از فیلم هم از کیفیت بالایی برخوردار است هم کیفیت صدا و هم کیفیت تصویر،درواقع این نسخه نرخ فریم متفاوتی وجود دارد که در ان با وجود نسخه ۱۰۸۰ p حجم ان ها متغییر بودهو بین ۱ تا ۳ گیگ میتواند متغییر باشد .

Blu-Ray :

این نسخه همواره بالاترین کیفیت و بالاترین حجم را در اینترنت به خود اختصاص میدهد چیزی حدود ۱۵ گیگ . در واقع نسخه ریپ شده BLU RAY است با بالاترین فریم ورک . و تنها در نسخه ۱۰۸۰ p  قابل ارائه است .

 این متن به صورت اختصاصی در سایت تاینی موویز نوشته شده است و در اینده نسبت به تکمیل ان اقدام میکنیم. …….

 

 

 

امتیاز 3.67 ( 3 رای )
اشتراک گذاری مطلب

راهنما

حمایت از سایت = اشتراک پست ها در شبکه های اجتماعی. حمایت از سایت = ارائه نظرات پایین هر پست.

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

 1. سلام.
  اوجی هاست | ارائه هاست ابری با قیمت ارزان.
  بکاپ گیری روزانه انجام میشود.قدرت سرور بالاست.
  قیمت ۱ گیگ فقط ۲ هزار تومن ماهانه است.
  اگر سایت زیاد دارید که فرصت اداره ی اون رو ندارید ، برای تست از هاست ما استفاده کنید تا کیفیت هاست ها رو ببینید به این شکل شما دیگر هزینه ی زیاد بابت هاست نمی دهید و در هزینه ی خودتون صرفه جویی خواهید کرد.اگر هاست رو به صورت سالانه بگیرید ، علاوه بر تخفیف ، یک قالب وردپرسی رایگان + افزونه های پرمیومی وردپرس برای شما نصب و به رایگان کانفیگ میشه + افزایش سرعت و امنیت سایت شما.

  راستی هاست های ما از cloudflare پشتیبانی میکنه و نیاز نیست برای ثبت نام دی ان اس سایتت رو عوض کنی.(این قابلیت در کمتر هاست ها دیده میشود)

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است
دانلود این فیلم در تلگرام